Altany

Klasyczne altanki drewniane to częsty element architektury pojawiający się w obszarze przydomowych terenów zielonych. Wiele osób decyduje się na nie z uwagi na możliwość stworzenia przytulnej oazy spokoju, gdzie można wypocząć napawając oczy zielenią. Odpowiednio dopasowane do otoczenia gwarantują wyjątkową ozdobę i uatrakcyjniają przestrzeń ogrodu. W jaki sposób należy wybrać model, aby spełniał swoje funkcje? Na co warto zwrócić uwagę? Wieloletnie doświadczenie w produkcji pozwala nam udzielić kilku ciekawych i bardzo praktycznych wskazówek.

1.Określ cel

Warto już na samym wstępie zastanowić się kiedy i w jaki sposób będą Państwo wykorzystywali altany ogrodowe. W przypadku, gdy interesuje Was wyłącznie funkcja relaksacyjna w sezonie letnim, polecamy konstrukcje otwarte. Jeśli zaś pragniecie, aby „domek” mógł być wykorzystywany także zimą – np. do przezimowania niektórych gatunków kwiatów, oraz nie chcecie, aby Wasz relaks był uzależniony od warunków pogodowych, to wybierzcie modele zamknięte. Przemyślany wybór gwarantuje doskonałe dopasowanie rozwiązania do indywidualnych potrzeb i zapewnia satysfakcję oraz maksymalne wykorzystanie.

2.Zbadaj producenta

Przy wyborze warto zwrócić także uwagę na materiał oraz technologię, z których korzysta producent. Najlepsze są oczywiście altanki ogrodowe wykonane z drewna, ich naturalny wygląd doskonale komponuje się z roślinnym otoczeniem, a materiał wyróżnia się trwałością. Warto sprawdzić także ofertę, którą producent prezentuje klientom. Bogaty wybór, oznacza większe możliwości przy dostosowaniu produktu do indywidualnych oczekiwań. Zwrócić należy również uwagę na sposób montażu i transport. Gotowa konstrukcja bez opcji dowozu do klienta to duży problem. Warto wybierać firmy produkujące, które zajmują się także transportem oraz montażem własnych wyrobów. Otrzymują Państwo wówczas gwarancję dostarczenia i prawidłowego zainstalowania altany drewnianej.

3.Przemyśl miejsce

Zastanówcie się, gdzie powinna znajdować się konstrukcja. Starajcie się unikać centralnego jej ulokowania, nie prezentuje się to gustownie. Idealnym miejscem są narożniki ogrodów, jak też ustronne miejsca. Doskonale wygląda również w pobliżu stawu bądź oczka wodnego.

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash